Tornar a receptes

Crema de carbassa amb pota de pop

Comensals

4

Temps

35 min

Plat

Principal

Dificultat

Baixa

Crema de carbassa amb pota de pop

Ingredients per a 4 persones

  • 40 ml d’oli d’oliva
  • 400 g de carbassa pelada i tallada a daus
  • 1 porro
  • 1 ceba
  • 600 ml d’aigua o brou vegetal
  • Sal i pebre mòlt
  • 4 potes de pop cuites
  • 2 grans d’all tallats a làmines
  • Pebre vermell picant
  • Fruits secs fregits o torrats
  • Fulles verdes per decorar

Elaboració

  1. Poseu l’oli en un cassó i sofregiu-hi la carbassa, el porro i la ceba, vigilant que no agafin massa color. Salpebreu-ho.
  2. Afegiu-hi l’aigua o el brou vegetal i deixeu-ho bullir uns 15 minuts. Retireu-ho del foc i, quan s’hagi refredat una mica, tritureu-ho fins a obtenir una crema ben fina. Si voleu una textura encara més suau, passeu-la per un colador.
  3. Escalfeu un bon raig d’oli en una paella i daureu-hi lleugerament les làmines d’all. Quan comencin a agafar color, retireu-les ràpidament i reserveu-les.
  4. A la mateixa paella, salteu les potes de pop durant 1 minut per cada banda.
  5. Munteu el plat amb una base de crema i col·loqueu-hi al damunt una pota de pop tallada a rodanxes. Amaniu-ho amb les làmines d’all, un polsim de sal i pebre vermell picant.
  6. Acabeu el plat amb els fruits secs picats. Serviu-ho calent.

Et falta algun ingredient per preparar aquesta recepta?

Oli d'oliva verge extra

Oli d'oliva verge extra

3 l
15,95 €/u. (5,32 €/l)
Comprar
Carabassa

Carabassa

aprox. 1,1 kg
2,93 €/u. (2,75 €/kg)
Comprar
Porros safata

Porros safata

450 g
2,85 €/u. (6,33 €/kg)
Comprar
Ceba Figueres

Ceba Figueres

1 kg
2,10 €/u. (2,10 €/kg)
Comprar
Brou natural de verdures

Brou natural de verdures

1 l
1,75 €/u. (1,75 €/l)
Comprar
Sal fina

Sal fina

1 kg
0,40 €/u. (0,40 €/kg)
Comprar
Pebre negre en gra molinet

Pebre negre en gra molinet

40 g
1,15 €/u. (28,75 €/kg)
Comprar
Potes de pop cuit Antonio & Ricardo

Potes de pop cuit Antonio & Ricardo

aprox. 250 g
9,25 €/u. (37,00 €/kg)
SENSE ESTOC
Alls secs malla

Alls secs malla

250 g
1,75 €/u. (7,00 €/kg)
Comprar
Pebre Vermell picant Dani

Pebre Vermell picant Dani

45 g
0,74 €/u. (16,44 €/kg)
Comprar