Tornar a receptes

Nius d’espaguetis amb carn picada

Comensals

4

Temps

40 min

Plat

Principal

Dificultat

Baixa

Nius d’espaguetis amb carn picada

Ingredients per a 4 persones

  • 400 g d’espaguetis
  • 500 g de carn picada
  • 1 ceba
  • 1 pastanaga
  • 1 porro
  • 1 tronc d’api
  • 4 tomàquets grossos
  • Romaní
  • Canyella en branca
  • Formatge parmesà
  • Vi blanc sec
  • Oli d’oliva
  • Sal
  • Pebre

Elaboració

  1. Amaniu la carn picada amb sal i pebre i salteu-la en una cassola amb un raig d'oli d'oliva. Quan estigui daurada, reserveu-la.
  2. A la mateixa cassola, coeu-hi la ceba, la pastanaga, el porro i l'api ben picats fins que quedin tous. Afegiu-hi un raig de vi blanc i deixeu-lo reduir.
  3. Ratlleu els tomàquets, afegiu-los a la cassola i deixeu-los coure uns minuts. Incorporeu-hi la carn, el romaní, la canyella, sal i pebre al gust, i deixeu sofregir el conjunt uns 15 minuts perquè s'integrin els sabors.
  4. Bulliu els espaguetis seguint els temps de cocció del paquet i escorreu-los.
  5. Formeu petits nius amb la pasta, i repartiu el sofregit de carn per sobre i acabeu amb parmesà acabat de ratllar. Serviu-ho calent.

Et falta algun ingredient per preparar aquesta recepta?

Pasta spaghetti

Pasta spaghetti

500 g
0,80 €/u. (1,60 €/kg)
Comprar
Ceba Figueres

Ceba Figueres

1 kg
2,10 €/u. (2,10 €/kg)
Comprar
Pastanaga bossa

Pastanaga bossa

1 kg
1,45 €/u. (1,45 €/kg)
Comprar
Porros safata

Porros safata

450 g
2,85 €/u. (6,33 €/kg)
Comprar
Api

Api

1 u.
1,95 €/u. (1,95 €/u.)
Comprar
Formatge ratllat Grana Padano

Formatge ratllat Grana Padano

aprox. 100 g
1,70 €/u. (17,00 €/kg)
SENSE ESTOC
Pebre negre en gra molinet

Pebre negre en gra molinet

40 g
1,15 €/u. (28,75 €/kg)
Comprar
Romaní fulla Dani

Romaní fulla Dani

25 g
0,75 €/u. (30,00 €/kg)
Comprar
Canyella en branca

Canyella en branca

12 g
0,84 €/u. (70,00 €/kg)
Comprar
Vi blanc Sauvignon

Vi blanc Sauvignon

75 cl
1,95 €/u. (2,60 €/l)
Comprar